Blog

Latest Industry News

Akcia pre pravých šialencov – Big Sandy Shoot USA

Akcia pre pravých šialencov - Big Sandy Shoot USA

Ste fanúšikom veľkýBSS1ch kalibrov? Chceli by ste si bez obmedzenia zastrieľať zo zbraní, ktoré ste doteraz videli len vo filme? Potom je BIg Sandy Shoot ten pravý event, ktorý by ste mali absolvovať na svojej dovolenke v USA.

O aké podujatie ide? Je to jedno z najväčších podujatí NFA v streľbe z automatických zbraní v USA a asi aj na svete. Dva krát ročne (Marec, Október) sa v púšti západnej Aizony na trojdňový predĺžený víkend stretnú strelci zo širokého okolia, aby otestovali a porovnali svoje strelecké danosti a riadne prevetrali svoje zbrane.

Prakticky ide zbesilú paľbu so všetkého od pištole, cez snajperské pušky, guľomety, RPG, až po malé delá a húfnice na statické, pohyblivé, lietajúce, či vybuchujúce terče. Zbraň si môžete priniesť buď vlastnú, alebo si vybrať z ponuky strelcov, ktorí vám za poplatok radi prepožičajú kúsky, [...]

Pravideľný tréning: suchá streľba

Pravideľný tréning: suchá streľba, cvičením k dokonalosti
dry_fire

Táto téma je často spomínanou v súvislosti s CCW (carrying a concealed weapon – skryté nosenie zbrane) tréningoch. Takzvaná „Suchá streľba“ nepredstavuje najpoužívanejšiu metódu a mnohí inštruktori ju nevedia, alebo nechcú prezentovať.

Suchá streľba predstavuje len jeden malý komponent k dosiahnutiu dobrej streleckej praxe. Vaše podvedomie sa pri nej môže ľahko naučiť podmienene reagovať napr. na prázdny zásobník a než si to uvedomíte budete perfektne ovládať suchú manipuláciu so zbraňou. Keď znovu prejdete k ostrej streľbe, budete mať tendenciu vrátiť sa k zlým návykom. Treba si uvedomiť, že proces transformácie nadobudnutých daností chce čas a trpezlivosť najmä pri prechode na praktické ostré cvičenia.

Hladké stlačenie spúšte je rozhodujúce pri presnej streľbe. Nezáleží na tom či trénujete na presnú terčovú streľbu, IDPA, alebo len precvičujete svoje obranné strelecké schopnosti, stlačenie spúšte je kľúčovým prvkom každej presnej streľby.

Bolo preukázané, že schopnosti zaobchádzania so zbraňou degradujú o 20% [...]

USA 1SHOT Pištoľová konverzia – APS

USA 1SHOT Pištoľová konverzia - APS

APS1Konverzie krátkych ručných zbraní na malé karabíny sú už bežne známe. Zvyčajne umožňujú jednoduchú a rýchlu konverziu do niekoľkých desiatok sekúnd a sú vhodné na zlepšenie presnosti zbrane pri auto režime streľby, prípadne na upevnenie dodatočného príslušenstva.

V rámci zákonov NFA, podľa ktorých takáto konverzia už pevne spojená so zbraňou mení jej podstatu, prišla spoločnosť USA 1SHOT s konverziou, ktorá nie je pevne spojená so zbraňou a tým podľa jej vyjadrenia nejde o priamu zmenu povahy funkčnosti zbrane (viď. video). Výnimku si obhajuje aj z hľadiska uvedenia výrobku pod označením APS – Accurate pistol system (presný pištoľový systém), ktorý slúži len pre bezpečnejšiu a presnejšiu streľbu policajných zložiek, alebo civilistov.

V podstate ide o pomerne jednoduchý ergonomický doplnok v súčastnosti pomerne ľahko vyrobiteľný aj na 3D tlačiarni. Predajná cena sa však pohybuje na [...]

    Back to top